Kukla žijící 2012-2015

1.5.2012 byla těžní věž zpřístupněná turistům, milovníkům industriálních památek a návštěvníkům vyhledávajícím zábavu a adrenalinové zážitky. Naleznou zde netradiční obřadní síň, muzeum oslavanských pověstí, kavárnu na otevřené terase s obří lanovkou.

     Velkou předností věže je panoramatický výtah, takže je jako jedna z mála rozhleden v České Republice bezbariérová a zpřístupněna osobám ZTP. Z otevřené terasy s kavárnou o kapacitě 40 míst lze pozorovat dění v přilehlém Permoniu zábavním parku s příběhem nebo sjet obří lanovku do volného prostoru. Architektonicky zajímavý třípodlažní prostor Náraží je akusticky upraven pro pořádání kulturních a společenských akcí.

     V obklopujícím prostranství věže vznikl na ploše 6 000 m2 zábavní park Permonium s nadzemním bludištěm ve stylu důlních chodeb a ostatními atrakcemi, řízenými pomocí moderních informačních technologií, v nichž se odehrává interaktivní hra Magic Permon. Dětem, mládeži i dospělým tak nabízí Permonium - zábavní park s příběhem poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu rosicko-oslavanského uhelného revíru.

Zajímavosti v kulturní památce -  těžní věž dolu KUKLA

1.Skvost industriální architektury
2.Exponáty technického muzea v Brně - parní stroje, Goochův rozvod,  lis
3.Kostelní hodiny a funkční maketa pohádkového dolu Ratíšek
4.Plechové obrazy - historie Areálu KUKLA
5.Filmová produkce – groteska  Cesta za černým zlatem a naučný film Historie území rosicko-oslavanska
6.Muzeum oslavanských pověstí
7.Výstava :“Jak se dříve svítívalo…“   
 
 
Věž