Kukla žijící 2012 - 2019

1. 5. 2012 byla těžní věž zpřístupněná turistům, milovníkům industriálních památek a také návštěvníkům vyhledávajícím zábavu a adrenalinové zážitky. Velkou předností věže je panoramatický výtah, takže je jako jedna z mála rozhleden v České Republice bezbariérová a zpřístupněna i osobám ZTP.

41 m vysoká věž nabízí v nejvyšším patře výhled po širokém okolí, výstavu historických fotografií, odpočinek i obřadní síň. Odvážní návštěvníci se zde mohou projít po skleněné podlaze, která zakrývá otvory po těžním stroji.

Ke zhlédnutí je také netradičně ztvárněné muzeum s hrdiny a artefakty oslavanských pověstí, z otevřené venkovní terasy věže lze pozorovat dění v přilehlém Permonium zábavním parku s příběhem, nebo sjet lanovkou ve výšce 11 m do volného prostoru, což je adrenalinová aktivita pro sportovně založené návštěvníky.

Přízemí těžní věže zvané "Náraží" je architektonicky zajímavý, třípodlažní prostor s příjemnou kavárnou, nabízející dobrou kávu i sladké dezerty. Náraží má neopakovatelné Genium Loci a je akusticky upraveno pro pořádaní kulturních a společenských akcí. Těžní věž je samostatným výletním cílem a zároveň je srdcem zábavního parku Permonium®.

V obklopujícím prostranství věže vznikl na ploše 6 000 m2 zábavní park Permonium s nadzemním bludištěm ve stylu důlních chodeb a ostatními atrakcemi, řízenými pomocí moderních informačních technologií, v nichž se odehrává interaktivní hra Magic Permon. Dětem, mládeži i dospělým tak nabízí Permonium - zábavní park s příběhem poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu rosicko-oslavanského uhelného revíru.

V bezprostřední blízkosti věže se nachází také park pro nejmenší děti s názvem Duhový svět. Relaxační park se zábavnými vodními prvky, duhovou vílou Permínou a jejími kouzly. Srdce Duhového světa tvoří vodní věž s kouzelnou komnatou, s vyhlídkou po okolí i tobogánem. Pohádku o Permíně a Duhovém světě zde vypráví velké pohádkové leporelo.

Zajímavosti v kulturní památce -  těžní věž dolu KUKLA

1.Skvost industriální architektury s historickými fotografiemi areálu
2.Exponáty technického muzea - parní stroj, Goochův rozvod, historický lis
3.Věžní hodiny a funkční maketa pohádkového dolu Radíšek
4.Plechové obrazy - historie Areálu KUKLA
5.Filmová produkce - groteska Cesta za černým zlatem, kterou provází hlas známého vypravěče Petra Nárožného a naučný film Historie území rosicko-oslavanska
6.Muzeum oslavanských pověstí s postavami
7.Výstava : "Jak se dříve svítívalo" s příběhem kahanů, lamp a svítilen
8.Přilehlé zábavní parky Permonium a Duhový svět 
 
Věž